Podpisanie Deklaracji Sudeckiej

Etykiety

We Wleniu, Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego oraz wicemarszałek Iwona Krawczyk spotkali się z blisko setką samorządowców reprezentujących południowo-zachodnią część Dolnego Śląska, od Jeleniej Góry przez Wałbrzych po Kłodzko, aby rozmawiać o współpracy i zrównoważonym rozwoju naszego regionu. Podczas spotkania podpisano tzw. "Deklarację Sudecką", która będzie tworzyła grunt do współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju wszystkich obszarów województwa.

Czytaj więcej...
czwartek, 14 grudnia 2017 00:41

Marszałek nie podpisał protokołu kontroli CBA

Etykiety

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl nie podpisał protokołu kontroli, jaką przeprowadziło w urzędzie CBA. Funkcjonariusze sprawdzali realizację unijnego projektu pn. Podkarpacki System Informacji Medycznej (PSIM). CBA twierdzi, że na e-usługi przeznaczono kwotę niewspółmiernie dużą w stosunku do osiągniętych wyników. Ze stwierdzeniem tym nie zgadza się zarząd województwa. Samorząd zapewnia, że z jego strony nie popełniono błędów, które skutkować mogłyby brakiem zainteresowania projektem.

Czytaj więcej...
czwartek, 14 grudnia 2017 00:39

Z Jasionki do Newarku i Tel Awiwu

Etykiety

12 marca 2018 pierwszy samolot LOT-u poleci z Rzeszowa bezpośrednio do Tel Awiwu, a  29 kwietnia mieszkańcy Podkarpacia wylecą z Jasionki bezpośrednio do Newarku w stanach Zjednoczonych. - Po latach znów jest to możliwe i bardzo się z tego cieszymy. - To kolejny element rozwoju naszego regionu  – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas konferencji, w czasie której PLL LOT ogłosiły rozpoczęcie bezpośrednich lotów z Rzeszowa do Newarku i Tel Awiwu. Bezpośrednie rejsy między Rzeszowem a Newark będą obsługiwane raz w tygodniu – Boeingami 787 Dreamliner. Połączenie będzie realizowane przez cały rok.

Czytaj więcej...
czwartek, 14 grudnia 2017 00:35