Wystawa „Polska morska Niepodległa”

Z okazji świętowania stulecia zaślubin Polski z morzem, Biuro Programu "Niepodległa" we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Miastem Toruniem, stworzyło wystawę „Polska morska Niepodległa”. Można ją bezpłatnie pobrać i wydrukować albo powiesić na swojej stronie internetowej.

Czytaj więcej...
czwartek, 23 stycznia 2020 14:52

Wybieramy świadomie

Przewodnik po wyborach parlamentarnych 2019. Każde wybory są, a przynajmniej powinny być, świętem demokracji – świętem świadomych swej roli i swych praw wyborców. Funkcjonowanie zgodnych ze standardami demokratycznego państwa prawnego mechanizmów wyborczych do różnych organów różnych szczebli jest dowodem i miarą demokratycznego charakteru państwa.

Czytaj więcej...
piątek, 27 wrzesień 2019 10:10

„Niepodległa do hymnu” – zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu 11 listopada 2019 r.

W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku.

Czytaj więcej...
wtorek, 24 wrzesień 2019 14:38
Strona 1 z 12