Polscy i chińscy lekarze o metodach walki z epidemią

Etykiety

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski wraz z przedstawicielami największych szpitali w regionie uczestniczyli w wideokonferencji z lekarzami z chińskiej prowincji Anhui. Głównym tematem rozmowy były praktyczne aspekty leczenia pacjentów z koronawirusem, także tych, którzy mają równocześnie inne schorzenia.

Czytaj więcej...
piątek, 27 marca 2020 00:51

Kultura w trybie online

W związku z epidemią zamknięte pozostają kina, muzea i teatry, odwołano lub przełożono koncerty, spotkania i inne wydarzenia kulturalne. Dla pozostających w domach jest alternatywa - spotkania z kulturą online. Marszałkowskie instytucje kultury na Kujawach i Pomorzu oferują m.in. wirtualne zwiedzanie, audycje poświęcone wystawom prac malarskich, lekturę ciekawych artykułów i wywiadów o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach.

Czytaj więcej...
piątek, 27 marca 2020 00:34

Maseczki dla podkarpackich szpitali

Etykiety

10 tysięcy maseczek trafi do szpitala zakaźnego Łańcucie oraz szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu. Przekazała je firma Olimp-Labs do dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego. Pozwolą chronić personel medyczny, który jest w największym stopniu narażony na zakażenie koronawirusem.

Czytaj więcej...
piątek, 27 marca 2020 00:30
Strona 1 z 3590