Mieszkańcy Pomorza za gazem łupkowym

5 procent mieszkańców Pomorza jest zdecydowanie za poszukiwaniem i wydobyciem gazu z łupków. Średnio w Polsce to poparcie wynosi 53  procent - wynika z badań przeprowadzonych w styczniu przez PBS Sopot dla PGNiG. W Gdańsku zaprezentowane zostały wyniki badań przeprowadzonych przez PBS Sopot w związku z poszukiwaniem i wydobyciem gazu z łupków.

Badania wśród przedstawicieli samorządów, organizacji partnerskich samorządów i firm, które mają koncesje na poszukiwanie gazu na terenie Pomorskiego, zostały przeprowadzone przez urząd marszałkowski woj. pomorskiego i opracowane przez PBS, a badanie opinii mieszkańców wykonano na zlecenie PGNiG.
W porównaniu z mieszkańcami innych regionów kraju, Pomorzanie częściej uważają, że wydobycie gazu z łupków jest bezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt, że korzyści przeważają nad ewentualnymi zagrożeniami. Na Pomorzu jest wysoki kredyt zaufania społecznego, którego nie można zmarnować, bo mieszkańcy Pomorza uważają, że wszelkie decyzje o wydobyciu powinny być konsultowane z lokalną społecznością.

Czytany 1360 razy