Pierwsze małopolskie bliźniaki urodziły się w Bochni

W bocheńskim szpitalu im. bł. Marty Wieckiej w Nowy Rok tuż przed godziną 21.00 przyszły na świat pierwsze małopolskie bliźnięta – Kacper i Wiktor. Niemal 12 godzin po nich na tym samym oddziale urodziły się siostry bliźniaczki – Marysia i Zosia. Z gratulacjami, a także z wyprawką od samorządu województwa małopolskiego dla rodziców czwórki maluchów pojechał wicemarszałek Wojciech Kozak.

bochniwwa

- Każdy nowonarodzony Małopolanin to dla nas ogromne szczęście, a jeśli rodzą się podwójnie, tym większa to dla nas radość. Ciąże bliźniacze zdarzają się w Europie raz na kilkadziesiąt porodów – ok. 80. Bocheński szpital w przeciągu 12 godzin powitał na świecie aż dwie pary z nich – chłopców i dziewczynki. Serdecznie gratuluję rodzicom i życzę zdrowia całej czwórce maluchów – mówił podczas odwiedzin wicemarszałek Wojciech Kozak.
Pierwsze małopolskie, noworoczne bliźnięta urodziły się 1 stycznia 2018 r. na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym w Szpitalu Powiatowym im. bł. Marty Wieckiej w Bochni. O godzinie 20.42 urodził się Kacper, a minutę później jego brat – Wiktor. Starszy z bliźniaków waży 2770 g i mierzy 50 cm, młodszy natomiast 2870 g i mierzy 54 cm. Rodzice chłopców mieszkają w Jasieniu.
Narodziny Kacpra i Wiktora zapoczątkowały kolejną, noworoczną niespodziankę w bocheńskim szpitalu. 12 godzin po nich, 2 stycznia, dokładnie o 9.38 lekarze na tym samym oddziale powitali na świecie drugą w nowym roku parę bliźniąt. Najpierw urodziła się Marysia ważąca 2390 g i mierząca 52 cm, a o 9.39 przyszła na świat jej siostra Zosia. Młodsza z nich ważyła 2510 g i mierzyła 49 cm.
Gratulacje podczas odwiedzin nowonarodzonych bliźniąt w imieniu władz województwa złożył rodzicom wicemarszałek Wojciech Kozak. Otrzymali też symboliczne czeki na wyprawkę, na kwotę 2 tys. zł.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)