Władze Opolszczyzny dla WOŚP

Jak co roku, tak i teraz członkowie zarządu województwa przygotowali prezenty, które wczoraj przekazali na aukcję 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były  gadżety, gratki dla kolekcjonerów i zaproszenia na ciekawe wydarzenia.

1 8 Mediumd

Zarząd przekazał na licytacje WOŚP podwójne zaproszenie na tegoroczne 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” oraz podwójne zaproszenia na trzy koncerty Filharmonii Opolskiej. Były też prezenty przygotowane przez każdego z członków zarządu.
Marszałek Andrzej Buła zaprosił do wylicytowania spędzenia wspólnego dnia w pracy z marszałkiem. – Zapraszam do spędzenia tego czasu ze mną od 7.30, ale nie mogę powiedzieć do której – bo czas pracy marszałka nie ma końca – mówił. Tym razem również nie zabrakło prezentu sportowego od marszałka, entuzjasty sportu – jest to zestaw sportowy: torba, kijki do nordic walking, mini piłka, słuchawki bezprzewodowe i ręcznik. Sportowe prezenty przekazał także wicemarszałek Roman Kolek – podarował koszulkę zawodnika kędzierzyńskiej ZAKSY z podpisami zawodników klubu oraz kijki do nordic walking wraz z zaproszeniem do wspólnego udziału w  wybranej imprezie nordic walking.
Wicemarszałek Stanisław Rakoczy przekazał podwójne zaproszenie do Zamku w Mosznej. – Będzie to nocleg ze  śniadaniem w jednym z zamkowych apartamentów – zapowiedział. Drugim prezentem wicemarszałka jest album „Piękno i gorycz sportu” – o sporcie od czasów starożytnych do współczesności. Członek zarządu Antoni Konopka dał na licytację ostatni egzemplarz wydanej w 2012 roku, dziś już unikatowej, publikacji „Opolszczyzna w wielu smakach. Skarby dziedzictwa kulinarnego”. Członek zarządu Szymon Ogłaza miał w tym roku piłkę do piłki ręcznej z podpisami zawodników Gwardii Opole. – To wyjątkowa piłka, bo podarowana mi podczas inauguracyjnego meczu w opolskim Okrąglaku – mówił.

Marszałek Andrzej Buła wraz przewodniczącym sejmiku Norbertem Krajczym przekazali także wspólny prezent na konto WOŚP –  wyjątkowy komplet ukraińskiej, tradycyjnej ceramiki, który otrzymali od władz zaprzyjaźnionego z naszym regionem obwodu iwanofrankiwskiego.
Agnieszka Wiosna z opolskiego sztabu WOŚP, dziękując za te prezenty mówiła, że jak co roku znacząco wzbogacą one konto Orkiestry.  – Ubiegłoroczne dary od zarządu cieszyły się dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku.

VR
Źródło: www.opolskie.pl
(ski)