Czy Vincent dostanie Oscara?

Świat jest zachwycony polsko-brytyjskim filmem animowanym „Twój Vincent". Nominacja do Oscara to kolejny sukces produkcji. Film został zrealizowany przy wsparciu samorządu województwa pomorskiego.

vincewnt

Malowane arcydzieło

Film „Twój Vincent" jest wspólną polsko-brytyjską produkcją opowiadającą o życiu Vincenta van Gogh. Prace nad filmem trwały ponad dwa lata. Jest to pierwszy na świecie długometrażowy film wyprodukowany metodą malowanej animacji. Powstało ponad 65 tys. kadrów malowanych taką samą techniką jak tworzył holenderski malarz. Grafików wspomagała specjalna platforma komputerowa.

Niezwykła biografia

W animacji twórcy skupili się na ostatnich dniach życia artysty. Jego losy opowiadają animowane postacie z obrazów. Jest ich ponad stu. Narratorami są również znajomi artysty, którzy w formie wywiadów przedstawiają przebieg zdarzeń. Głosu postaciom użyczyli między innymi: Jerzy Sthur, Danuta Stenka, czy Robert Więckiewicz.
Liczne nagrody i nominacje
Sukces filmu potwierdzają liczne nagrody i nominacje. Film otrzymał miedzy innymi Europejską Nagrodę Filmową na Festiwalu Filmowym w Berlinie oraz wygrał konkurs filmów animowanych w Szanghaju. Nagrodzony został również nagrodą Publiczności na festiwalu filmów animowanych w Annency. Ostatnio „Twój Vincent" był nominowany do Złotych Globów.

Z kim walczy Vincent?

W kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany „Twój Vincent" zmierzy się z filmami: „Coco", „Fernando", „The Breadwinner" oraz „Dzieciak rządzi". Wręczenie Oscarów odbędzie się w Dolby Theatre w  Los Angeles 4 marca 2018 r.

Źródło: www.pomorskie.pl
(ski)

Czytany 599 razy