Wypoczynek nad Bałtykiem przez cały rok

Pomorskie zajmuje drugie miejsce w rankingu województw najchętniej wybieranych w 2017 r. Z raportu serwisu Nocowanie.pl wynika, że turyści korzystają z wypoczynku nad polskim morzem także poza okresem wakacji.

pomorswwkie

W 2017 r. województwo pomorskie znalazło się w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o ilość zapytań. W porównaniu z poprzednim rokiem, zainteresowanie noclegami w naszym regionie wzrosło o 40 proc.

O jakie miejsca pytali turyści?

Biorąc pod uwagę procentowy udział zapytań o noclegi, Pomorskie jest drugim najpopularniejszym województwem w kraju, ustępując tylko Małopolsce.
– Najczęściej wymienianym powodem, dla którego turyści wybierają wypoczynek na Bałtykiem, są prozdrowotne właściwości jodu. To właśnie zimą i wczesną wiosną jest go najwięcej, a plaże mają swój niepowtarzany urok. Spacer brzegiem morza jest świetnym rozwiązaniem na oderwanie się od codzienności. Jedyną przeszkodą jest pogoda, ale i z tym można sobie poradzić, zwiedzając przeróżne atrakcje dostępne na Pomorzu – informuje Kamila Miciuła z serwisu internetowego Nocowanie.pl.
Największą popularnością w województwie pomorskim cieszy się natomiast Władysławowo. Zapytania turystów o nocleg w tym mieście w 2017 r. stanowiły ponad 14 proc. zapytań dla całego regionu. Jak zaznacza Roman Kużel, burmistrz Władysławowa: – To w pewnym sensie nagroda za podejmowane przez nas działania, związane z wydłużeniem okresu wakacyjnego. Polegają one już nie tylko na organizacji imprez i dodatkowych atrakcji poza szczytem sezonu letniego. Staramy się również poprawiać warunki do wypoczynku we wszystkich porach roku. Mam tutaj na myśli m.in. wykonane zejścia z klifu oraz oświetlenie wejść na plażę, dzięki którym w komfortowy oraz bezpieczny sposób można spacerować i korzystać z nadmorskiego klimatu.
Na podium znalazły się jeszcze Łeba i Krynica Morska. Na kolejnych pozycjach pojawiają się: Sopot, Gdańsk, Jastarnia, Ustka, Karwia i Gdynia. Zestawienie 10 najpopularniejszych miejscowości zamyka Hel.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 451 razy