Zamknięcie Olimpiady na Zamku w Łańcucie

36 dni, 7 miast, 13 dyscyplin, ponad 1100 najlepszych zawodników z całej Polski – tak prezentuje się w liczbach XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – PODKARPACKIE 2018. W Muzeum-Zamku w Łańcucie miała miejsce ceremonia zamknięcia Olimpiady połączona z wręczeniem statuetek.

podwwkie

Obok marszałka Władysława Ortyla udział w ceremonii wzięli między innymi: Jarosław Stawiarski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Grzegorz Matusiak, prezes Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, wicemarszałek Maria Kurowska, wicewojewoda Lucyna Podhalicz, parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele związków sportowych.
 Władysław Ortyl w przemówieniu podkreślił wagę takich przedsięwzięć oraz to, w jaki sposób przekładają się na promocję województwa:
- Młodzież, która brała udział w zawodach już wkrótce będzie tworzyć przyszłe sportowe kadry, wielu z nich to zapewne przyszli olimpijczycy – czego im szczerze życzymy. Rozwijanie tych kadr leży w gestii zarówno polskiego rządu, jak i Samorządu Województwa Podkarpackiego. […] Zmaganiom sportowym na Podkarpaciu od początku towarzyszyły pozytywne emocje ale też dało się wyczuć sportową rywalizację. Z naszego punktu widzenia to ważne wydarzenie, które bez wątpienia podnosi prestiż regionu. Cieszymy się że ta olimpiada miała miejsce właśnie się na Podkarpaciu – dodał marszałek Ortyl.
Maria Kurowska przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej Podkarpackie 2018, podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie olimpiady, jednocześnie wyraziła nadzieję i gotowość do organizacji kolejnych takich sportowych przedsięwzięć na Podkarpaciu.
Podczas ceremonii zamknięcia olimpiady wręczono statuetki reprezentantom poszczególnych województw, które zdobyły osiem pierwszych miejsc w klasyfikacji punktowej, a także klubom sportowym, które zdobyły pierwszych osiem miejsc. W klasyfikacji medalowej Podkarpackie zajęło 6. miejsce, a zawodnicy zdobyli 10 złotych medali, 3 srebrne i 5 brązowych, na pierwszym miejscu znalazło się  Małopolskie z 38 medalami złotymi, 40 srebrnymi i 44 brązowymi.

Tekst i fot.: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP
Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)