Odkryj Lubuskie o każdej porze roku

Lubuskie to m.in. pałace i zamki, jeziora, obiekty militarne, winnice lub potrawy regionalne. Teraz te wszystkie atrakcje znajdziecie w jednej aplikacji mobilnej Footsteps, dzięki której odkrycie regionu będzie jeszcze bardziej przyjemne. Nieważne, czy jesteś turystą, historykiem, głową rodziny, smakoszem czy hipsterem. Na lubuskich szlakach w aplikacji Footsteps każdy znajdzie coś dla siebie.

653467248e

Wraz z zespołem Footsteps przygotowano pięć lubuskich szlaków turystycznych, które można obejrzeć w telefonie lub na komputerze (oczywiście najwygodniejsza jest aplikacja mobilna na telefon, ale o tym za chwilę…). Na każdym szlaku jest 14 lub 15 obiektów. Każdy jest dokładnie opisany, zaznaczony na mapie i zilustrowany zdjęciem.
Aplikacja jest oparta na personalizacji. Jak to działa? Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera zainteresowania, np. turysta, smakosz, hipster, historyk, głowa rodziny lub miłośnik sztuki. Na tej podstawie dostaje trasę dopasowaną do preferencji. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa województwa lubuskiego z punktami zwiedzania i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcie.
Oto szlaki: Szlak Produktów Tradycyjnych, Przygoda na Wodzie - kraina 500 jezior,  Szlak Militariów i Fortyfikacji, Lubuski Szlak Pałaców i Dworów, Lubuska Kraina Wina.
Aplikacja prowadzi użytkownika po interaktywnej mapie dodatkowo instruując go, jaką trasę powinien obrać. Działa to podobnie do systemu GPS w samochodzie. W każdej chwili można skorzystać z funkcji „Przerwy Na”. Podczas zwiedzania, jednym kliknięciem, można wybrać sobie rodzaj przerwy, np. kawa, lunch, toaleta, WIFI, a aplikacja doprowadzi nas do odpowiedniego miejsca. Po zainstalowaniu aplikacji, turysta będzie miał dostęp również m.in. do szlaków z Gorzowa Wlkp., Międzyrzecza, Zielonej Góry, Żagania, Żar czy z Iłowej oraz do wydarzeń organizowanych w Lubuskiem.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)