Powstanie najnowocześniejszy szpital pediatryczny w Polsce

Umowa z firmą WARBUD S.A., na mocy której rozpocznie się wyczekiwana  inwestycja pn. „Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem” została podpisana w Poznaniu. Uroczystość z udziałem marszałka Marka Woźniaka, Macieja Sytka, członka zarządu województwa wielkopolskiego zwieńczyło przekazanie placu budowy.

5678844497p

- Dzisiaj jestem szczęśliwym człowiekiem. Umowa na budowę szpitala dziecięcego w Poznaniu podpisana, a plac budowy przekazany firmie WARBUD. To renomowana firma gwarantująca dobrą jakość wykonania, która ma od teraz 30 miesięcy na realizację. Po latach pokonywania wielu trudności z lokalizacją i finansowaniem tej inwestycji, nastąpił szczęśliwy finał. Jeszcze trochę cierpliwości i mali pacjenci wraz z rodzicami znajdą tam przyjazne do leczenia warunki. Będzie to najnowocześniejszy szpital dziecięcy w Polsce! Wielkopolska znów w roli lidera – podkreślał Woźniak.
W sąsiedztwie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu powstanie nowoczesny szpital pediatryczny, z pierwszym w Wielkopolsce Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym dedykowanym najmłodszym mieszkańcom regionu. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach 9 oddziałów, w salach jednoosobowych, przeznaczonych dla 354 dzieci i ich opiekunów. W szpitalu znajdzie się zespół kilkunastu poradni specjalistycznych. Na blisko 3 hektarach kompleksu, wokół siedmiokondygnacyjnego budynku szpitala o powierzchni blisko 36 tys. m2, powstanie parking na 425 aut, miejsca rekreacji dla pacjentów, tzw. infrastruktura towarzysząca wraz z układem komunikacyjnym wewnętrznym i zewnętrznym, obejmującym kompleksową modernizację drogi dojazdowej do szpitala.
Inwestycja warta ok. 426 mln zł zostanie zrealizowana ze środków budżetu województwa  przy wsparciu pieniędzy unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Według założeń zakończenie budowy nastąpi w 2021 roku.

Źródło: www.umww.pl
(ski)