Kolejne zabytki z cyfrowym wizerunkiem

Realizacja projektu „EWIDENTNIE WAŻNE. DOKUMENTACJA CMENTARZA I KAPLICY W PASYMIU” na stronie www.cyfrowewm.pl pojawiły się kolejne obiekty z województwa warmińsko-mazurskiego. Regionalna Pracownia Digitalizacji jest pierwszym w województwie ośrodkiem digitalizującym w technice 3D. Na stronie internetowej zamieszczone są cyfrowe wizerunki dziedzictwa kulturowego regionu. Obecnie znajduje się ich 450. Pokazują wyjątkowe walory historyczne i architektoniczne Warmii i Mazur.

7777555a

Realizacja projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu” trwała od lipca do października 2018 r. Jednym z zadań była dokumentacja, kolejnym zwrócenie uwagi na dziedzictwo kulturowe Pasymia.
W realizacji projektu uczestniczyli wolontariusze; byli to przede wszystkim studenci ostatniego roku studiów licencjackich, studiów magisterskich i doktoranci, z kierunków historia, historia sztuki, archeologia, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze, często absolwenci dodatkowych kierunków studiów z różnych miast w całej Polsce. W przedsięwzięciu uczestniczyli wolontariusze z Gdańska, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Olsztyna, Pasymia, Czeladzi oraz Elbląga.

Źródło: www.warmia.mazury.pl
(ski)