Chór Opery Śląskiej zaśpiewa przed Trumpem i Putinem

Chór Opery Śląskiej w Bytomiu, jako jedyny zespół artystyczny z Polski, weźmie udział w międzynarodowych obchodach 100-lecia zakończenia I wojny światowej. Uroczystości odbędą się 10 i 11 listopada w Paryżu.

 11111111

Zespół został zaproszony przez Cité de la musique Philharmonie de Paris do współpracy w wyjątkowym na skalę światową projekcie artystycznym. Kierownictwo muzyczne nad Orkiestrą Filharmonii Paryskiej objął dyrektor artystyczny Opery Śląskiej Bassem Akiki. W ramach projektu przygotowano spektakl muzyczny Nicholasa Lensa „Shell shock, a requiem of war” w choreografii i inscenizacji Sidi Larbi Cherkaoui. Zaprezentowany zostanie 10 i 11 listopada z udziałem znakomitej obsady solistów w składzie: Laurence Servaes, Sara Fulgoni, Magid El-Bushra, Sébastien Droy, Mark S. Doss oraz z wybitnym zespołem baletowym Eastman company. Chór Opery Śląskiej wystąpi w około trzydziestoosobowym mieszanym składzie.
W obchodach organizowanych w Paryżu udział wezmą przedstawiciele rządów i głowy państw. Wśród nich mają się pojawić m.in. Donald Trump, prezydent USA oraz Władimir Putin, prezydent Rosji.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)