Andrzej Pruś kandydatem na marszałka

Zarząd okręgowy świętokrzyskiego PiS rekomendował kandydaturę sekretarza organizacji w regionie, radnego sejmiku Andrzeja Prusia, na stanowisko marszałka województwa. Pruś zaznaczył, że rekomendacja zarządu jest częścią wewnętrznych procedur ugrupowania.

907253363o

- Do ostatecznych decyzji jest jeszcze daleko. My realizujemy to, co nasz statut i władze partii wymagają - powiedział. Jak zaznaczył, do akceptacji kandydatury na marszałka dojdzie w porozumieniu z centralą partii.
Pruś ma 51 lat, mieszka w Starachowicach. Pracuje jako doradca wojewody świętokrzyskiego. Jest sekretarzem świętokrzyskiego PiS i radnym sejmiku województwa świętokrzyskiego. Przez większość kończącej się kadencji pełnił w nim funkcję wiceprzewodniczącego. W wyborach 21 października ponownie został radnym sejmiku, odbywając 8 tys. 955 głosów w okręgu obejmującym powiaty północy regionu.
Po wyborach 21 października PiS w sejmiku województwa świętokrzyskiego uzyskało większość, dającą możliwość samodzielnych rządów w regionie. W 30-mandatowym sejmiku PiS przypadło 16 mandatów, PSL - dziewięć, Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) - trzy, a po jednym mandacie mają przedstawiciele komitetów: SLD Lewica Razem i Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)