Niepodległa oczami dzieci i młodzieży

Na pierwszym piętrze Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu można oglądać pokonkursową wystawę prac plastycznych, autorstwa dzieci i młodzieży „Niepodległa-Nieodległa”. Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski wręczył laureatom nagrody i wyróżnienia.

0912234m

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży województwa kujawsko-pomorskiego „Niepodległa-Nieodległa”. W sumie do galerii nadesłano kilkaset prac, na wystawie można oglądać siedemdziesiąt osiem z nich.
- Polska widziana oczami dzieci i młodzieży to nie tylko historia niepodległościowych zrywów, walk i zwycięstw, nie tylko zbiór pomnikowych postaci. To przede wszystkim niezwykle różnorodny, barwny i ciekawy obraz otaczającej nas rzeczywistości. Obok galerii sławnych Polaków na wystawie znajdziemy mnóstwo wizerunków zwykłych, uśmiechniętych Polaków dla których tak jak i dla autorów prac niepodległość jest czymś naturalnym, nieodległym – pisze w katalogu podsumowującym wystawę dyrektor GiOPTD Dariusz Delik.
Organizatorzy przyznali dwanaście nagród głównych i dwanaście wyróżnień. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)