Szpital w Słupsku najlepszy na Pomorzu

W zestawieniu opracowanym przez „Rzeczpospolitą" najwięcej, bo aż 12 wyróżnionych szpitali, ma województwo pomorskie. Na drugiej pozycji znalazło się kujawsko-pomorskie z 11 placówkami. Trzecie miejsce zajmuje śląskie (10 szpitali), czwarte łódzkie (9 szpitali), a po osiem mają dolnośląskie, lubelskie i małopolskie.

34433341

To już 15. edycja rankingu organizowanego przez „Rzeczpospolitą" i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Ocenie poddało się 207 szpitali w Polsce. Każdy mógł zdobyć maksymalnie 1000 punktów. Najwyższą lokatę na Pomorzu ma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku, który znalazł się na ósmym miejscu.

Jaki szpital jest najlepszy?

Ranking przedstawia 100 najlepszych szpitali w Polsce. Doceniono też szpitale zabiegowe, monospecjalistyczne bez onkologicznych, szpitale niezabiegowe, szpitale onkologiczne lub pulmonologiczne, pediatryczne oraz znajdujące się poza siecią. Najlepszym w kraju z 897,84 pkt. okazał się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej (lider placówek na III poziomie zabezpieczenia szpitalnego). Drugie miejsce z 879,38 pkt zajęło Centrum Onkologii w Bydgoszczy (lider ośrodków onkologicznych lub pulmonologicznych), a trzecie z 879,3 pkt przypadło rzeszowskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Pro-Familia (lider placówek na I poziomie zabezpieczenia szpitalnego). Wśród szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych, nieonkologicznych najlepszy jest Instytut Hematologii i Transfuzji – Szpital w Warszawie (847,41 pkt). Natomiast w kategorii szpitali niezabiegowych – Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr. S. Jasińskiego w Zakopanem (651,62 pkt), a liderem szpitali pediatrycznych okazał się Wojewódzki Szpital Dziecięcy im J. Brudzińskiego w Bydgoszczy (822,9 pkt). Najlepszym szpitalem poza siecią jest Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznica Dzieci i Dorosłych Szpital im. I. Mościckiego sp. z o.o. w Chorzowie (860,57 pkt).

Wyróżnione szpitale na Pomorzu

Najwyższą lokatę na Pomorzu ma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im J. Korczaka w Słupsku, który znalazł się na ósmym miejscu (856,55 pkt). W ubiegłym roku był trzeci. Jednak trzecią pozycję zajął w rankingu szpitali na III poziomie sieci, czyli wysokospecjalistycznych. Drugie miejsce w województwie, a 32. w Polsce, przypadło Samodzielnemu Publicznemu Specjalistycznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Lęborku (813,05 pkt). Natomiast trzecia pozycja w regionie, a 39. w kraju,  przypadła Szpitalowi Specjalistycznemu im. F. Ceynowy w Wejherowie (Szpitale Pomorskie – 796,31 pkt).
Na 6. miejscu w rankingu szpitali niezabiegowych znalazło się Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku (Szpitale Pomorskie), a na 9. pozycji Uniwersytecie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni (559,55 pkt). 6. lokata przypadła Szpitalowi Specjalistycznemu w Prabutach (731,84 pkt) w kategorii szpitale onkologiczne lub pulmonologiczne. Wśród szpitali poza siecią na 4. pozycji jest Salus sp. z o.o.: Szpital Salus w Słupsku (758,64 pkt).
– Cieszy mnie, że siedem tzw. szpitali marszałkowskich znalazło się w setce najlepszych podmiotów leczniczych w Polsce. Szczególnie dumna jestem z wysokiej lokaty słupskiego szpitala. To już kolejny rok, kiedy ta placówka znajduje się w pierwszej dziesiątce – mówi członek zarządu województwa Agnieszka Kapała-Sokalska. – Uważam, że docenienie przez autorów rankingu naszych szpitali jest wynikiem coraz wyższej jakości oferowanych usług medycznych, poprawiającej się komunikacji z pacjentem, rosnącego zaangażowania personelu medycznego i niemedycznego. Jestem przekonana, że zdobycie wysokich pozycji przyczyni się do jeszcze większej troski o dobro pacjentów, a także stanie się motywacją do wzrostu motywacji wszystkich pracowników szpitali – dodaje Kapała-Sokalska.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 246 razy