Karnawał wiedeński w słupskiej filharmonii

Słupscy filharmonicy pod batutą Rubena Silvy wyczarują wiedeńską atmosferę. Tam bowiem karnawał wita się przy dźwiękach walców i polek znakomitego rodu Straussów. Będzie można posłuchać „Nad pięknym modrym Dunajem" i „Noc w Wenecji".

23435ie

Któż nie zna wspaniałych, tanecznych walców, polek i marszów prosto z sal koncertowych i balowych Wiednia... Właśnie taka muzyka, 11 i 13 stycznia 2019 r. rozpocznie tegoroczny, długi karnawał.

Początek karnawału w Słupsku

W Słupsku królować będzie rodzina Straussów i ich piękna, radosna muzyka. Na uczestników wieczornego koncertu muzyki wiedeńskiej, 11 stycznia 2019 r.  czeka niespodzianka – filharmonię odwiedzi wielokrotna medalistka turniejów tańca towarzyskiego w kraju i na świecie.

Ruben Silva

Polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, urodzony w La Paz. Studiował w konserwatorium muzycznym, a następnie na uniwersytecie katolickim w rodzinnym mieście. W 1975 r. został dyrygentem orkiestry konserwatorium oraz założył młodzieżową orkiestrę symfoniczną. W 1978 otrzymał stypendium polskiego rządu na studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie przez pięć lat kształcił się pod kierunkiem prof. Stanisława Wisłockiego. Występuje gościnnie prawie we wszystkich filharmoniach w Polsce. Koncertował w większości krajów Europy, w Libanie i Ameryce Południowej.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)