Z myślą o turystach na Pomorzu

Budowę nowej przystani wodnej na Nogacie w Malborku i utworzenie na uchodzącej do Bałtyku strudze Czarna Wda szlaku kajakowego przewidują umowy podpisane w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Inwestycje mają być gotowe do końca 2020 r. Umowy na budowy z funduszy unijnych podpisał Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski. Według słów Struka, obie inwestycje mają zwiększyć turystyczną atrakcyjność regionu. Burmistrz Malborka Marek Charzewski przypomniał, że nowa przystań powstanie w sąsiedztwie podobnego obiektu, który od pięciu lat znajduje się na brzegu Nogatu.

520899661

Jak podkreślił w rozmowie z dziennikarzami Struk, obie inwestycje mają zwiększyć turystyczną atrakcyjność regionu. Marszałek przypomniał, że w ostatnich latach z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego dofinansowano już wiele dużych inwestycji sprzyjających rozwojowi turystyki, w tym np. utworzenie Pętli Żuławskiej czy rozbudowę mariny w Sopocie. "Teraz przyszedł czas na mniejsze projekty, które uzupełnią istniejącą już sieć" - powiedział Struk.
Całkowita wartość obu projektów to 1,74 mln zł, z czego ponad 1,4 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)