Fryzjerzy, mechanicy, piekarze, szewcy i stolarze z listami gratulacyjnymi

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i wojewoda pomorski Dariusz Drelich wręczyli listy gratulacyjne najlepszym rzemieślnikom z Pomorza. Są wśród nich przedsiębiorcy odnoszący sukcesy, absolwenci szkół rzemieślniczych oraz firmy wspierające działalność charytatywną.

5343434ie

Wspólne listy gratulacyjne pomorskich włodarzy dla rzemieślników są wręczane od 2005 r. W tym roku otrzymało je 51 osób, szkół oraz przedsiębiorstw.
– Listy to niecodziennie wyróżnienia – mówi Dariusz Gobis, dyrektor Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP. – Nominowane firmy wybieramy z bardzo szerokiego grona i staramy się, by były to naprawdę zasłużone osoby. W 2018 r. osiągnęły sukcesy nawet poza naszym województwem, zdobyły prestiżowe wyróżnienia, propagowały pracę rzemieślników, a część z nich udzielała się charytatywnie. Listy gratulacyjne zawisną pewnie na ścianach obok dyplomów mistrzowskich i innych ważnych dla zakładów pracy certyfikatów – tłumaczy Gobis.
Wyróżnienia wręczono w pięciu kategoriach. Pierwsza to rozwój i nowoczesność. Znaleźli się przedsiębiorcy, którzy mogą pochwalić się nowoczesną, prężnie działającą firmą i sukcesami odniesionymi w 2018 r., zaangażowani w działalność społeczną i charytatywną. Listy gratulacyjne otrzymali także laureaci konkursów branżowych, a zdobyte przez nich wysokie miejsca są potwierdzeniem wielkiego talentu oraz pasji i zamiłowania do wykonywanego rzemiosła. Trzecia kategoria listów przeznaczona była dla rzemieślników za działalność szkoleniową, społeczną i charytatywną. Wyróżnienia otrzymały też szkoły za przygotowanie z sukcesem uczniów do Otwartego Konkursu Międzyszkolnego Open Hair Cup 2018. Dwie pomorskie firmy zostały uhonorowane za wkład w rozwój samorządu gospodarczego i pielęgnowanie rzemieślniczych tradycji.

Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 158 razy