Sołectwa z inicjatywą

Do 11 gmin z powiatów rybnickiego, raciborskiego i wodzisławskiego trafi ponad 544 tys. zł w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Podpisanie kolejnych umów w ramach konkursu odbywało się tym razem w starostwie powiatowym w Raciborzu. Wzięła w nim udział Beata Białowąs, członek zarządu województwa śląskiego oraz minister, członek Rady Ministrów Michał Woś.

94756k45e

- Konkurs od początku cieszy się dużym zainteresowaniem i idealnie wpisał się w potrzeby mieszkańców. Te projekty wyrastają z potrzeb oddolnych, dlatego chcieliśmy się spotkać u Państwa i podziękować za aktywność i przedsięwzięcia, które poprawiają jakość życia – podkreślała Białowąs.
Łączna kwota przeznaczona dla sołectw z powiatów rybnickiego, wodzisławskiego i raciborskiego to ponad 544 tys. zł. Łącznie zawarto 29 umów na realizację zadań w 11 gminach.
Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4,5 mln zł.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)

Czytany 93 razy