Nowy most połączy dwa województwa

Trwa budowa mostu na Wiśle w Borusowej, który połączy dwa województwa: małopolskie i świętokrzyskie. Ma on ogromne znaczenie nie tylko dla mieszkańców, ale także dla kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej 973. Inwestycja pozwoli znacząco przyspieszyć przejazd od Rzeszowa czy Tarnowa w stronę Warszawy. Ułatwi także dojazd do znanego uzdrowiska Busko-Zdrój. Z kolei dla osób podróżujących od strony świętokrzyskiej przeprawa oznacza wygodne połączenie z autostradą A4 w kierunku Krakowa i strefą aktywności gospodarczej w okolicy Tarnowa.

4554454

- To ułatwienie, na które od lat czekali mieszkańcy województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Cieszę się z postępu prac, które kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy. Mam nadzieję, że pod koniec przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć nowy most na Wiśle - mówił wicemarszałek Łukasz Smółka, który wspólnie z Mariuszem Goskiem, członkiem zarządu województwa świętokrzyskiego, starostą dąbrowskim Lesławem Wieczorkiem, wójtem Gręboszowa Krzysztofem Gilem i posłem Wiesławem Krajewskim wizytowali postęp prac.
Przeprawa w Borusowej na DW 973 ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Z myślą o pieszych i rowerzystach, wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja zastąpi przeprawę promową, która łączy Borusową z Nowym Korczynem i ułatwi komunikację województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. - Jestem przekonany, że budowa mostu, przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców obu województw i przyspieszenia rozwoju gospodarczego okolicznych powiatów - dodał wicemarszałek Łukasz Smółka.
Łączna wartość projektu to ponad 53 mln złotych, z czego 27 mln przekazało województwo małopolskie. Zgodnie z planem prac, pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z przeprawy pod koniec 2020 roku.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 127 razy