Podlaskie przebuduje odcinek ważnej drogi wojewódzkiej

Ponad 34 mln zł będzie kosztowała przebudowa 2,5 km drogi wojewódzkiej z Wysokiego Mazowieckiego w stronę Białegostoku. W środę 18 września w Wysokiem Mazowieckiem marszałek województwa podlaskiego i wykonawca prac podpisali umowę w tej sprawie.

To pierwszy etap inwestycji na 20-km odcinku Roszki Wodźki - Wysokie Mazowieckie na drodze wojewódzkiej z Białegostoku do Wysokiego Mazowieckiego. Droga ta ma być w przyszłości w całości rozbudowana, zmodernizowana, powstaną obwodnice miejscowości Brok i Mazury. Wykonawcą prac na 2,5 km odcinku jest konsorcjum firm z liderem - Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Wykonawca ma rozpocząć prace budowlane w ciągu dwóch najbliższych tygodni, prace mają być zakończone w grudniu 2020 r. Inwestycja jest finansowana z budżetu województwa podlaskiego - poinformował urząd marszałkowski.
Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że droga wojewódzka z Białegostoku do Wysokiego Mazowieckiego jest ważna komunikacyjnie, ale w złym stanie technicznym. Zaznaczył, że podpisana w środę umowa rozpoczyna realizację "bardzo ważnej inwestycji, czyli de facto drogi Białystok-Wysokie Mazowieckie".
- To jest tylko pierwszy etap tej inwestycji, czyli odcinek ponad 2 km - mówił marszałek. Dodał, że cała droga Białystok-Wysokie Mazowieckie jest dla regionu ważna, deklarował starania o dokończenie modernizacji całej tej drogi i znalezienie pieniędzy na ten cel. Mówił, że będą pochodzić albo z budżetu województwa, albo z UE z obecnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 lub z nowej unijnej perspektywy finansowej. Wyraził nadzieję, że za kilka lat cała droga Białystok-Wysokie Mazowieckie będzie zmodernizowana.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)