Marszałek reaguje na upadłość Neckermanna

W związku z upadłością biura podróży Neckermann Polska konsulowie RP w krajach, w których przebywają polscy turyści, monitorują sytuację i są gotowi do udzielenia niezbędnej pomocy konsularnej - zapewniło w środę (25 września) Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

5343423o

Neckermann w piśmie do Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego wnosi o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych.
Neckermann Polska poinformowało w środę, że w najbliższych dniach zarząd spółki złoży do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska. Jak wskazało biuro, bezpośrednim powodem takiej decyzji było ogłoszenie 23 września 2019 r. upadłości przez Thomas Cook PLC, a w konsekwencji także ogłoszenie w dniu 25 września 2019 r. upadłości spółki Thomas Cook GMBH, właściciela 100 procent udziałów w Neckermann Polska.
Głos zabrał wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk - oświadczył, że samorząd województwa mazowieckiego przejmuje opiekę nad klientami Neckermann Polska. - Będziemy starali się zapewnić albo dokończenie pobytu, albo bezpieczny powrót do kraju - mówił w środę Raboszuk. Jak dodał, z informacji od prezesa Neckermanna wynika, że za granicą jest 3600 turystów, głównie w basenie Morza Śródziemnego.
- Zgłaszają się do nas obywatele Polscy, którzy wykupili wycieczki w niemieckim Neckermannie. Niestety my w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie im pomóc - powiedziała w środę Izabela Stelmańska zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego woj. mazowieckiego podczas konferencji poświęconej upadłości biura podróży Neckermann.

Źródło: www.mazovia.pl
(ski)

Czytany 138 razy