Samorząd województwa pomaga samorządom w regionie

- Trzeba pamiętać o tym, że powódź która była w tym roku, miała największy zasięg w gminie Wadowice Górne, ale dotknęła też gminy Czermin i Borowa. Te gminy otrzymały od nas pomoc. W gminie Wadowice zostały przeprowadzone inwentaryzacje, przetargi i okazało się, że trzeba relokować środki na inne wydatki, co dziś na sesji czynimy – mówił marszałek Władysław Ortyl. – Dziś po raz pierwszy zajmujemy się także pomocą dla gminy Czermin. Jest to 150 tysięcy złotych, przeznaczone na remonty dróg gminnych, które zostały zniszczone – podkreślił Ortyl.

533453ar

Pomoc od samorządu województwa trafi także do powiatu przeworskiego. Za 42 tysiące złotych remontowana będzie droga powiatowa w Przeworsku.
 - To istotne jest, żeby pomoc trafiała na te potrzeby samorządów, które są ważne dla ich rozwoju. Ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego chcemy przeznaczyć prawie 20 mln złotych na remont kolejki wąskotorowej. To ważne , aby ten powiat, który do tej pory nie był tak dostrzegany, uzyskiwał nasze wsparcie - zwrócił uwagę Władysław Ortyl.
 Podczas sesji radni województwa zdecydowali o powołaniu Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Będzie to gremium inicjatywne, wnioskodawcze i konsultacyjno-doradcze dla organów Samorządu województwa.

Aleksandra Gorzelak-Nieduży
Fot. Aleksandra Gorzelak-Nieduży
Biuro prasowe UMWP
Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)

Czytany 110 razy