„Boże Ciało” z owacją na stojąco

- Cieszę się, że mój film wywołał tak entuzjastyczną reakcję – mówił w Rzeszowie Jan Komasa, reżyser filmu „Bożo Ciało”, który zaprezentował swój najnowszy film na przedpremierowym pokazie na Podkarpaciu. Wraz z nim na  autorski pokaz filmu, który już może poszczycić się ważnymi nagrodami i kandydaturą do Oskara, przyjechali odtwórcy głównych ról Aleksandra Konieczny i Bartosz Bielenia oraz producentka filmu Aneta Cebula-Hickinbotham.

434335r

„Boże Ciało” jest piątą premierą filmu, który powstał przy udziale finansowym samorządu województwa podkarpackiego. Wsparcie produkcji filmu z budżetu regionu było możliwe dzięki decyzji Podkarpackiej Komisji Filmowej, która jest częścią Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego.  
- Cieszymy się, że film, którego powstanie wsparliśmy jako region to artystyczne kino, które porusza tak ważny we współczesnym świecie temat poszukiwania tożsamości i wartości – mówił podczas premiery wicemarszałek Piotr Pilch – To dla nas wielki powód do dumy, że kolejny film, który uzyskał nasze wsparcie jest polskim kandydatem do Oskara – nie ukrywał radości wicemarszałek.
- To bardzo uniwersalna i jednocześnie prowokująca opowieść – mówił o swoim dziele podczas podkarpackiej premiery reżyser.
„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i zaczyna marzyć, by zostać księdzem.
Film już został doceniony przez znawców. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji „Boże Ciało” nagrodzone zostało owacjami na stojąco. Pokazywany na tym prestiżowym festiwalu w ramach Dni Autorów film otrzymał nagrodę Europa Cinemas Label, organizacji zrzeszającej ponad tysiąc europejskich kin. "Boże Ciało" zostało również docenione w Wenecji Inclusion Award Edipo Re, która jest przyznawana tytułowi promującemu najwyższe wartości humanistyczne.

Aleksandra Gorzelak-Nieduży
Biuro Prasowe UMWP w Rzeszowie
Źródło: www.podkarpackie.pl
(ski)

Czytany 126 razy