Siedmiu wspaniałych ze Śląska

Siedmiu dotychczasowych radnych śląskiego sejmiku zdobyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych mandaty posłów lub senatorów. Zgodnie z przepisami, w sejmiku zastąpią ich osoby, które zdobyły kolejną największą liczbę głosów na ich listach w wyborach samorządowych.

3r234w31

W wyborach w Śląskiem troje dotychczasowych radnych wojewódzkich zostało wybranych do Senatu, a czworo uzyskało mandaty poselskie. Śląski sejmik liczy 45 radnych. Wybory do Senatu wygrali: Halina Bieda (KO), Ewa Gawęda (PiS) i Wojciech Konieczny (SLD); mandaty do Sejmu uzyskali: Grzegorz Gaża (PiS), Michał Gramatyka (KO), Wojciech Saługa (KO) i Michał Woś (PiS).
Zgodnie z przepisami, ich miejsce w sejmiku powinni zająć kandydaci, którzy w wyborach samorządowych na ich listach zdobyli kolejną największą liczbę głosów. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach podkreślają, że muszą oni jeszcze wyrazić na to zgodę, dlatego nie podają na razie nazwisk przyszłych radnych. Jeśli dana osoba nie chce zostać radnym, mandat uzyskuje kolejny kandydat z listy.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)

Czytany 122 razy