Forum Turystyczne w Wojanowie

O tym jak aktywna turystyka wpływa na rozwój gmin, a także o zarządzaniu zasobami ludzkimi, problemach branży turystycznej i perspektywach jej rozwoju dyskutowano podczas Forum Turystycznego pn. „Turystyka Pogranicza Karkonoszy, Gór Izerskich i Łużyc”. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Podczas forum prelegenci z Polski i Niemiec dyskutowali o najważniejszych zagadnieniach dla branży turystycznej. Celem wydarzenia była wymiana doświadczeń i wypracowanie wspólnych planów dla partnerów po obu stronach granicy.
Branża turystyczna jest potężnym przemysłem, tworzącym najwięcej miejsc pracy, zapewniającym wzrost ekonomiczny, a także rozwijającym inwestycje i handel zagraniczny.
- Z pewnością to co sprzyja rozwojowi turystyki to bardzo dobre skomunikowanie Dolnego Śląska drogami szybkiego ruchu, jedna z najgęstszych w Polsce sieć linii kolejowych, nowoczesny tabor kolejowy, a szczególnie wysoki standard kolejowych przewozów pasażerskich – mówił podczas spotkania marszałek Cezary Przybylski. To wszystko, w połączeniu z wyjątkowymi walorami turystycznymi naszego regionu, powoduje, że turystyka jest jednym z najważniejszych motorów naszego rozwoju – dodał marszałek.
Warunki krajobrazowo-przyrodnicze Dolnego Śląska sprzyjają rozmaitym formom wypoczynku i rekreacji. Region ma też wyjątkowo bogatą historię, która pozostawiła na jego terenie tysiące zabytków oraz innych świadectw kultury materialnej, w tym zabytkowe budowle, kościoły i inne obiekty. To wszystko sprawia, że zainteresowanie Dolnym Śląskiem z roku na rok rośnie. Z pewnością pomagają w tym działania promocyjne prowadzone przez samorząd województwa.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
(ski)

Czytany 110 razy