10. Forum Rozwoju Mazowsza

W Warszawie odbyła się 10. edycja Forum Rozwoju Mazowsza. Tematami przewodnimi wydarzenia były Postęp, Człowiek, Region i Natura. Liczne debaty i dyskusje służyły wymianie doświadczeń o rozwoju regionu, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy europejskich.

2213o

Dwudniowe Forum otworzył wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk. Forum organizowane jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.
Rozległą i różnorodną przestrzeń wystawienniczo-networkingową współtworzyło ponad 50 partnerów reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Podczas dwóch dni 10. Forum Rozwoju Mazowsza zaprezentowane zostało całe spektrum zmian, jakie dzięki wsparciu funduszy europejskich dokonały się na Mazowszu w ciągu ostatnich 15 lat. Do współtworzenia wydarzenia zaproszeni zostali przedsiębiorcy, samorządy, uczelnie, ośrodki naukowe, czy organizacje pozarządowe. Podczas debat i dyskusji, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych, czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych zaprezentowali swój wkład w rozwój Mazowsza.
W programie Forum nie zabrakło warsztatów, premierowych pokazów wynalazków, będących wynikiem realizowanych projektów, czy konsultacji z ekspertami z wielu dziedzin. Wśród tematów poruszanych podczas debat znalazły się takie jak: „Ewolucja czy rewolucja w rozwoju Mazowsza? #15LatUE”, „Żółwie, gazele, tygrysy, czyli różne ścieżki rozwoju biznesu”, „Między turkusem a folwarkiem – wartości wspólnotowe w rozwoju biznesu i organizacji”, „Akademickie innowacje,  czyli o komercjalizacji badań naukowych”, „Pokonać niepokonane. Nowe standardy w medycynie i opiece nad pacjentami”, „Gramy w Zielone. Mazowsze dla Klimatu” oraz wiele innych. Wszystkie debaty są transmitowane w czasie rzeczywistym w Internecie, z jednoczesnym tłumaczeniem na język angielski i migowy.

Źródło: www.mazovia.pl
(ski)

Czytany 124 razy