Branża stoczniowa inwestuje na Pomorzu Zachodnim

Pierwszy nabór w „konkursie stoczniowym” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 umożliwił wsparcie kwotą 30 mln zł ponad 20 projektów wartych łącznie 74 mln zł. W grudniu rozpoczyna się kolejny nabór, w którym „do wzięcia” jest 28 mln złotych. Możliwość wsparcia środkami unijnymi sektora stoczniowego na Pomorzu Zachodnim, to efekt działań rozpoczętych w 2014 r. przez marszałka zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. W 2018 r. Bruksela zapaliła zielone światło, pozwalając na uruchomienie w Polsce łącznie 79 mln złotych (60 mln zł w województwie zachodniopomorskim, 19 w pomorskim).

234431

Inwestycje wzmocnią możliwości produkcyjne i usługowe: działające w branży stoczniowej firmy Kilwater i JPP Marine dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-202 kupią specjalistyczny sprzęt m.in. do wykonywania instalacji rur czy palenia profili.
- Chcę podziękować za tą dobrą dotychczasową współpracę w tej naszej pracy organicznej w rozwoju branży stoczniowej w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim. To dzięki tej organicznej pracy udało nam się zbudować program wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw - mówił marszałek województwa  Olgierd Geblewicz.
Na stronach Urzędu Marszałkowskiego znaleźć już można informacje o kolejnym - drugim naborze dla branży stoczniowej. - Stawiamy przed wami 28 mln zł. Chciałbym wszystkich zainteresowanych zachęcić do tego konkursu, bardzo nam zależy, żeby mądrze i sprawnie zainwestować te środki w rozwój naszych zachodniopomorskich firm. Od naszej pracy, od jakości tych projektów będzie zależało, czy uda nam się przekonać Unię do kontynuowania tego wsparcia w kolejnej perspektywie - zachęcał Geblewicz.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl
(ski)