W Bramkach powstanie hospicjum

Nowa placówka opieki paliatywnej dla pacjentów z zachodniego Mazowsza zostanie zbudowana w Bramkach (gm. Błonie, pow. warszawski zachodni). Niezwykle ważną i potrzebną inwestycję samorząd województwa dofinansuje kwotą 4 mln zł. W siedzibie Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Ożarowie umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i starosta Jan Żychliński.

033345o

Wybrana lokalizacja ma korzystne warunki komunikacyjne, z zachowaniem niezbędnego dla tego typu placówki spokojnego otoczenia w bliskości przyrody. W sąsiedztwie znajduje się rozległy park oraz Dom Pomocy Społecznej, jak również warsztaty terapii zajęciowej, z którymi hospicjum będzie mogło współpracować.
Autorem projektu obiektu jest architekt Grażyna Marciszewska. Parterowy budynek, składający się z połączonych pięciu brył, przeznaczony będzie dla 32 pacjentów wymagających stałej, specjalistycznej opieki medycznej typu paliatywnego, w 1- i 2-osobowych pokojach.
Został już ogłoszony przetarg w celu wyłonienia wykonawcy. Inwestycja, której koszt ma wynieść 15,79 mln zł, w większości zostanie sfinansowana ze środków pochodzących z budżetu powiatu warszawskiego zachodniego. Zakończenie  zaplanowano na koniec 2022 r.

Źródło: www.mazovia.pl
(ski)