Najpiękniejsze miejsca do wypoczynku w Wielkopolsce

Świeże powietrze, piękno natury i niepowtarzalny klimat – to wszystko odnajdziemy na wielkopolskiej wsi, która oferuje również doskonały wypoczynek i mnóstwo atrakcji. Dzięki takim plebiscytom, jak konkurs na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich w Wielkopolsce, łatwiej  trafić do miejsc, które to wszystko gwarantują. Konkurs organizowany jest przez samorząd województwa wielkopolskiego od 2007 roku. Ma na celu promocję obiektów, w których właściciele dbają o utrzymanie wiejskich klimatów, rodzinnej gościnności, serwują smaczne lokalne potrawy oraz dbają o to co jest unikatowe, co może zaoferować tylko wieś.

3545321

Laureatów tegorocznej - XIII edycji - poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w siedzibie urzędzie marszałkowskim w Poznaniu. - Dzięki konkursowi można pokazać miejsca najciekawsze, najlepsze i najatrakcyjniejsze dla tych, którzy chcą z nich skorzystać – mówił wicemarszałek Krzysztof Grabowski, który wręczył nagrody finansowe zwycięzcom.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 41 obiektów z terenu Wielkopolski. Zgodnie z regulaminem Kapituła Konkursowa, składająca się z ekspertów z dziedziny turystyki, dokonała wyboru laureatów oraz wyróżnionych w konkursie w każdej z kategorii ocenianych obiektów: gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym, obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim oraz obiekt na terenach wiejskich o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym, wykorzystujący tradycyjne walory wsi.
W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu przyznała 9 nagród głównych, 3 wyróżnienia oraz 1 nagrodę specjalną. Laureaci XIII edycji otrzymali atrakcyjne nagrody finansowe o łącznej wartości 88 000 zł.
Wydarzenie zakończył występ Michała Kowalonka - polskiego wokalisty i muzyka, członka zespołu Snowman oraz byłego wokalisty zespołu Myslovitz.

Źródło: www.umww.pl
(ski)