Lubuska Toskania na dużym ekranie

Wczoraj w zielonogórskim Cinema City odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Polska Toskania” o lubuskim winiarstwie, przygotowanego przez ,,Gazetę Lubuską’’ i Polska Press Grupa. Partnerem strategicznym filmu jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. O historii największej polskiej winnicy i Lubuskim Centrum Winiarstwa z dumą w filmie opowiada marszałek Elżbieta Anna Polak - To film  o winie, o ludziach z pasją, prawdziwa legenda, prawdziwe lubuskie winiarstwo - przekonuje.

5311561

Film dokumentalny „Polska Toskania” jest niecodziennym i niestandardowym przewodnikiem przygotowanym z myślą o osobach zainteresowanych podróżami, geografią i historią Polski oraz kulinariami, winem i aktywnym spędzaniem wolnego czasu – czyli rzeczami, z których ziemia lubuska słynie. Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego został partnerem strategicznym tego filmu.
Dla reżysera „Polskiej Toskanii” Michała Szymanowicza (to trzeci film, który zrobił w regionie po „Wydarzeniach Zielonogórskich” i „Kresach”), podróż po lubuskich winnicach jest okazją do pokazania piękna regionu i wielu okazji do spędzenia wolnego czasu.

Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)