Wydrukuj tę stronę

Ambasador Finlandii gościem marszałka

Jego Ekscelencja Juha Ottman - ambasador Finlandii w Polsce oraz Małgorzata Węgrzyn-Wysocka - konsul honorowa Finlandii we Wrocławiu byli gośćmi marszałka Cezarego Przybylskiego. Tematami spotkania były kontakty Dolnego Śląska z fińskimi partnerami oraz potencjał gospodarczy regionu.

545454y1

Ambasador Finlandii pełni misję dyplomatyczną w Polsce od ubiegłego roku i jest to jego pierwsza wizyta na Dolnym Śląsku. Tematami spotkania były m.in. strategia rozwoju województwa dolnośląskiego oraz międzynarodowy projekt Remix, w którym województwo bierze udział, a którego głównym partnerem  jest fiński region - Laponia. Projekt Remix funkcjonuje w ramach Interreg Europa 2014-2020, a jego celem jest poprawa wdrażania regionalnych strategii i programów, które wspierają rozwój innowacyjności i inteligentnych specjalizacji w dziedzinie górnictwa oraz branży pokrewnych.

Kapitał fiński na Dolnym Śląsku

Wg danych z 2015 r na Dolnym Śląsku jest 25 firm z kapitałem fińskim, wartość zainwestowanego kapitału wynosi ok. 250 mln euro. Wybrane, znaczące firmy z kapitałem fińskim to: Fortum Power and Heat Polska (koncern energetyczny), Nokia Siemens Networks (koncern telekomunikacyjny), Tieto (koncern informatyczny), Walki (producent materiałów do opakowań ochronnych i laminatów technicznych), UPM Raflatac (światowy lider wśród dostawców rozwiązań w zakresie samoprzylepnych materiałów etykietowych), Ruukki Polska Sp.z o.o (jest producentem m.in. płyt warstwowych i obornickich, dachów i konstrukcji stalowych, rynien, we Wrocławiu posiada centrum usług finansowych).

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
(ski)

Czytany 255 razy

Artykuły powiązane