Idą święta

Prawie 20 metrów wysokości będzie mierzyć choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim wybrał ją wczoraj marszałek Piotr Całbecki.

5435

Świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) rosnący w lasach zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu. Wybór choinki to pierwszy etap przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W piątek (13 grudnia) przed siedzibą samorządu województwa pojawi się bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Świąteczne spektakle przygotował dla rodzin z dziećmi Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. W tym roku zaprezentuje przedstawienia „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” oraz „Pan Kleks”. Inscenizacje będzie można zobaczyć w pięciu miastach naszego województwa: Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Pierwszy spektakl już w sobotę (7 grudnia) w CKK Jordanki w Toruniu.
19 grudnia (czwartek) w Dworze Artusa odbędzie się wigilia samorządowa. Urząd Marszałkowski organizuje także spotkanie wigilijne dla bezdomnych.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)

Czytany 131 razy