Kondolencje dla rodzin ofiar katastrofy

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA w Iranie. Marszałek wpisał się do księgi kondolencyjnej, wyłożonej się w konsulacie generalnym Ukrainy w Krakowie.

43243ol

Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA w Iranie. Małopolska jest myślami przy Rodzinach i Przyjaciołach ofiar katastrofy. Niech spoczywają w pokoju – napisał marszałek.

Samolot Boeing 737-800 należący do linii lotniczych Ukraine International Airlines został zestrzelony w środę (8.01) rano, wkrótce po starcie z międzynarodowego lotniska Teheran-Imam Chomeini. Maszyna miała wylądować w Kijowie o godzinie 8 czasu lokalnego (godz. 7 w Polsce). Na pokładzie samolotu znajdowało się 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 obywateli Ukrainy, w tym dwóch pasażerów i dziewięcioro członków załogi, a także dziesięciu obywateli Szwecji, czterech obywateli Afganistanu, trzech Niemców oraz trzech Brytyjczyków.

Źródło: www.malopolskie.pl
(ski)

Czytany 79 razy