„i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” 2019

Tomograf jako domek hobbitów lub latający pojazd, niewidoczne bramy przeciwpożarowe, miejski autobus zasilany wodorem i okienne rolety domowe sterowane z końca świata za pomocą telefonu komórkowego – to tylko niektóre produkty laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” 2019. Marszałek Marek Woźniak ogłosił czterech równorzędnych zwycięzców.

Agencja Reklamowa Grafiti Sp. z o.o. za „Medical Design - projekty na rzecz zmiany wizerunku służby zdrowia, IS: Wnętrza przyszłości”, Fibar Group S.A. za „System do zarządzania inteligentnym domem, IS: Rozwój oparty na ICT” oraz Małkowski-Martech S.A. za „Przeciwpożarową bramę kurtynową elastyczną Marc-Ok, IS: Przemysł jutra” to laureaci Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kategorii „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski”. Natomiast Solaris Bus & Coach S.A. został wyróżniony w kategorii „H₂ Wielkopolska” za „Solaris Urbino 12 Hydrogen - zeroemisyjny autobus miejski z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego”.
- Cieszę się, że w Wielkopolsce możemy się pochwalić takimi produktami, które bez wątpienia zasługują na światową markę – powiedział Woźniak. – A proszę pamiętać, że są to produkty, które zostały wdrożone do produkcji i mają już krajowe patenty.
Z racji zainteresowań samorządu województwa technologią wykorzystującą wodór, Woźniak zwrócił uwagę na autobus napędzany wodorem. - To jest dla nas niezwykle interesujący przykład jak można wykorzystać wodór w codziennym życiu. Uważamy, że to jest przyszłość, chcemy tę przygodę z wodorem kontynuować – podkreślił Marszałek i dodał, że laureaci zostaną szczególnie wyróżnieni podczas III Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego, w którym uczestniczą przedstawiciele życia gospodarczego Wielkopolski. – Czas do tego wydarzenia chcemy wykorzystać na promocję tych produktów, co stanowi jeden z celów naszego konkursu – przypomniał marszałek.
Konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego „ i-Wielkopolska – Innowacyjni dla Wielkopolski” organizowany jest od 2007 roku. Każdy z laureatów otrzymuje 30 tys. złotych, dyplom i statuetkę.

Źródło: www.umww.pl
(ski)

Czytany 63 razy