Spotkanie samorządowców z dyplomatami

W Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach gościli reprezentanci korpusu dyplomatycznego jednostek konsularnych krajów mających swoje przedstawicielstwa w Polsce. Doroczne spotkania delegacji państw, współpracujących z województwem śląskim są wieloletnią tradycję.

42244e

- To także dobry moment, aby powiedzieć o planach na najbliższe miesiące. Priorytetowym założeniem jest zaakcentowanie naszej obecności na arenie międzynarodowej.  Śląskie będzie realizowało dwa duże projekty: Global Silesia oraz Inter Silesia. Pierwszy to promocja regionu na świecie, drugi skierowany jest do przedsiębiorców z naszego regionu. Regionalne marki są coraz silniejsze, potrzebują jednak wsparcia promocyjnego, a my chcemy go udzielać. Krokiem ku temu będzie uruchomienie biur handlowych o międzynarodowym zasięgu. Chcemy przy tym jeszcze mocniej współpracować z naszymi partnerskimi regionami, a jest ich 16" – akcentuje wicemarszałek, Wojciech Kałuża.
Konsul Generalny Węgier w Krakowie, prof. Adrienne Körmendy zwróciła uwagę na splot dynamiki, jaką przeżywa rodzima gospodarka z ważnymi dla naszego kraju i województwa rocznicami.
- W naszej misji przywiązujemy uwagę do symboli adekwatnych miejscom, w których pracujemy. W 2018 roku Polska świętowała stulecie odzyskania niepodległości, rok 2019 stanowił nawiązanie do powstań śląskich, 2020 rok jest kolejną rocznicą – bitwy warszawskiej. Jednak wszystkie te drogi ku wolnej Polsce nie byłyby możliwe bez udziału Ślązaków. Dzięki temu dziś Polacy mogą cieszyć się, że wasz kraj rozwija się w imponującym tempie, jest coraz silniejszy i stanowi wzór dla innych – mówiła konsul Węgier w Krakowie.

Źródło: www.slaskie.pl
(ski)

Czytany 83 razy