28. koncert WOŚP z obfitym plonem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 28. z prawdziwie pozytywną energią w całej Polsce. Gorąca atmosfera towarzysząca całej akcji rozgrzała wiele ludzkich serc.

42242o4

Zbiórka na szczytny cel zmobilizowała Polaków, także Mazowszan, którzy w atmosferze wzajemnej życzliwości i gotowości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi hojnie przekazywali datki, dumnie nosząc czerwone serduszka rozdawane przez wolontariuszy WOŚP w podziękowaniu za udzielone wsparcie. Marszałek Adam Struzik, jak co roku, wystąpił w roli wolontariusza WOŚP. Razem z rodziną oraz dyrektorem Delegatury UMWM w Płocku Tomaszem Kominkiem kwestował w płockiej Orlen Arenie – Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.
– Szczytne cele, jakie wyznacza sobie każdego roku Fundacja WOŚP, są niezwykle istotne społecznie i bardzo potrzebne. Nowoczesny sprzęt medyczny to marzenie każdego szpitala. Dziękuję Jurkowi Owsiakowi i jego ekipie za to, że te marzenia spełniają i cieszę się, że wiele osób otworzyło swoje serca. Dziękuję wszystkim darczyńcom – podkreślił k Adam Struzik.
W Sztabie WOŚP w Gostyninie kwestował wicemarszałek Wiesław Raboszuk. W imieniu samorządu Mazowsza przekazał też na licytację rower terenowy, za który udało sie uzyskać blisko 3 tys. zł.
Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska w tym roku wsparła organizację sztabów w gminie Stanisławów (w Stanisławowie i Pustelniku). Poza współorganizacją, przekazała na licytację komplet ekskluzywnych piór, obraz oraz albumy zdjęciowe. Wszystkie upominki cieszyły się dużym zainteresowaniem licytujących. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu mieszkańców udało się zebrać ponad 40 tys. zł – rekordową dla gminy kwotę w historii wspierania WOŚP.
– Uważam, że zawsze warto pomagać. Nie tylko tego jednego dnia. Ważne, by w naszym codziennym życiu gościła życzliwość i chęć niesienia wsparcia potrzebującym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała inicjatywa, która też łączy pokolenia. Tego dnia pokazujemy, że w jedności naszego narodu tkwi ogromna siła. Mam nadzieję, że przed nami jeszcze wiele lat funkcjonowania Orkiestry. Nie przestawajmy pomagać – podkreśla Janina Ewa Orzełowska.
Samorząd Mazowsza przeznaczył także w tym roku na licytację karbonowy rower szosowy oraz pierwszą koszulkę nowej zawodowej grupy kolarskiej „Mazowsze. Serce Polski”.
Z WOŚP były także Koleje Mazowieckie. Przez cały dzień 28. Finału kwestujący wolontariusze mogli podróżować nieodpłatnie wszystkimi pociągami uruchamianymi przez KM.

Opr. Agnieszka Stabińska
Źródło: www.mazovia.pl
(ski)

Czytany 69 razy