Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami

Tradycją stały się noworoczne spotkania zarządu województwa lubuskiego z przedsiębiorcami z regionu. Nie inaczej było w tym roku. - Dziękuję państwu za współpracę z samorządem województwa. Po naszej stronie jest tworzenie warunków do rozwoju gospodarczego, ale to wy, w swoich firmach podjęliście ryzyko i ciężką pracą pokazujecie, że warto było – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak. Spotkanie to było okazją do podsumowania roku 2019 i przedstawienia oraz omówienia planów na nowy 2020 rok.

5974589

Marszałek podkreślała, że efektem współpracy samorządu i przedsiębiorców jest rozwój gospodarczy regionu. - Widzimy, jak wskaźniki ekonomiczne naszego regionu szybują w górę. Niedawno ukazał się ranking województw ze względu na PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Lubuskie zajęło w nim 8 miejsce. Za to bardzo Państwu dziękuję, bo to efekt waszej pracy – zaznaczyła.

Samorząd blisko przedsiębiorców

Dodała jednocześnie, że samorząd nadal będzie podejmował szereg działań mających na celu wsparcie rozwoju gospodarczego regionu, żeby te wskaźniki były jeszcze lepsze. - Dlatego tak duże fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego płyną na innowacje, na nowoczesne technologie. Jesteśmy też wyjątkowym urzędem, bo mamy u siebie departament przedsiębiorczości i strategii marki, który na bieżąco z Wami współpracuje. Organizujemy m.in. misje gospodarcze. W tym roku również otwieramy Lubuskie na świat. Zapraszam do udziału w misjach do Hiszpanii, Szwajcarii oraz udziału w EXPO w Dubaju. Cieszę się, że inspiracją do przygotowania polskiego pawilonu jest natura, bo my właśnie oprócz potencjału gospodarczego będziemy pokazywać w Dubaju zieloną krainę nowoczesnych technologii. Chcemy, aby to naturalne dziedzictwo i klimatyczne lubuskie było hasłem na 2020 rok – wyjaśniła marszałek Polak.

Co w przyszłości?

Spotkanie było okazją do prezentacji najbliższych planów - w tym inwestycyjnych, omówienia możliwości, jakie dają w 2020 roku środki unijne w zakresie wsparcia przedsiębiorczości oraz prac nad Strategią Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. W spotkaniu z kilkudziesięcioma lubuskimi przedsiębiorcami udział wzięli: członkowie zarządu: Marcin Jabłoński oraz Tadeusz Jędrzejczak, członkowie Komisji Gospodarki Sejmiku Województwa: Edward Fedko i Mirosław Marcinkiewicz, Marszałek Lubuskiego Sejmiku Gospodarczego Marian Babiuch oraz przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu.

Marzena Toczek
Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)

Czytany 82 razy