Pomysły koszalińskich społeczników

Społecznicy są gotowi do dalszego działania i przekuwają swoje pomysły w konkretne działania. Wczoraj organizacje pozarządowe podpisały w siedzibie Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. pierwsze umowy dotacyjne. Przyznane fundusze pozwolą na zorganizowanie zawodów „Kulą w raka”, dobrze znanego konkursu  dla przedszkolaków „Bałtycki Najazd Gwiazd” oraz  rodzinnej imprezy „Planszówki nad morzem”. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

35m

–  Program Społecznik to wyjątkowe na skalę ogólnopolską przedsięwzięcie. Dajemy szansę wszystkim, którzy chcą zmieniać na lepsze swoje miejsce zamieszkania, integrować innych wokół ciekawego pomysłu, pokonywać bariery społeczne. To największa zaleta programu, do którego wprowadzamy kolejne ułatwienia i nowości. Obecnie realizowana edycja jest tego najlepszym przykładem  – mówi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.  – Od teraz jest to program trzyletni, bez przerwy na przełomie sezonu jesienno-zimowego i zimowo-wiosennego związanej z koniecznością rozliczenia przyznanych środków w danym roku. To również odpowiedź na sugestie zgłaszane przez organizacje pozarządowe – wyjaśnia wicemarszałek.
W ogłoszonym rozstrzygnięciu konkursowym organizacjom i grupom nieformalnym z całego województwa przyznano 401 dotacji na łączną kwotę bliską 1,9 mln zł. – „ Na gorąco” wnioski, które można sformułować po zakończonym  naborze na rok 2020 w ramach Programu Społecznik, to przede wszystkim stale rosnące zainteresowanie programem przekładające się na wyższą liczbę składanych wniosków. Środowe spotkanie z dziennikarzami było także okazją do podpisania pierwszych umów z organizacjami z Subregionu D (Koszalin, pow. koszaliński, białogardzki, szczecinecki, sławieński), które otrzymały dofinansowanie. Stowarzyszenie Koszaliński Klub Amazonka dzięki przyznanej dotacji zorganizuje po raz kolejny  zawody „Kulą w raka”. Wydarzenie, podobnie jak w poprzednich latach, ma pomóc kobietom po leczeniu onkologicznym zwiększyć zainteresowanie potrzebą ruchu, ale i poprawić ich kondycję.  Instytut Kreatywnej Edukacji i Zabawy otrzyma finansowe wsparcie na zorganizowanie  „4. Bałtyckiego Najazdu Gwiazd”. To znany w Koszalinie konkurs dla przedszkolaków, podczas którego najmłodsi mogą zaprezentować swoje artystyczne talenty. Natomiast Stowarzyszenie Koszalińska Kompania Rycerska  zaprosi mieszkańców regionu do wspólnego spędzenia czasu podczas „Planszówki nad morzem 2020”.  Dostępnych będzie ok. 80 stolików i 500 gier planszowych.
Program Społecznik realizowany jest w województwie zachodniopomorskim od roku 2017. Dzięki niemu organizacje pozarządowe i, co szczególnie ważne, grupy nieformalne, mogą starać się o dofinansowanie swoich pomysłów na ciekawe wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe czy edukacyjne.

Emilia Wolf
Źródło: www.wzp.pl
(ski)

Czytany 78 razy