Laur Menedżera Roku w medycynie dla prof. Kowalewskiego

Profesor Janusz Kowalewski, dyrektor marszałkowskiego Centrum Onkologii w Bydgoszczy, odebrał prestiżowy tytuł Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia 2019. Gala konkursu Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. CO jest aktualnie najlepszą lecznicą w Polsce.  

34543

Jest chirurgiem, mistrzem i autorytetem w swojej dziedzinie. Z centrum związany od 2000 roku, przez wiele lat kierował Oddziałem Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów, był też zastępcą dyrektora do spraw medycznych. Funkcję szefa ośrodka objął w 2014 roku. Kandydaturę pana profesora zgłosił do konkursu marszałek Piotr Całbecki. - To Pana osobisty sukces odzwierciedlający odczucia tysięcy wdzięcznych pacjentów, którym kierowana przez Pana placówka daje nadzieję – gratulował po ogłoszeniu wyników konkursu gospodarz województwa.
- Pacjenci pragną być traktowani podmiotowo, chcą zobaczyć uśmiech na twarzy lekarza, oczekują, aby podczas wizyty lekarz zajmował się wyłącznie ich problemem – nie odbierał telefonów, nie podpisywał innych dokumentów, nie załatwiał „w przelocie” innych spraw. Takich cech należy poszukiwać u lekarza, tak należy organizować pracę w szpitalu, aby lekarz na to wszystko miał czas – mówił prof. Janusz Kowalewski kilka miesięcy temu w wywiadzie dla www.kujawsko-pomorskie.pl.
Bydgoskie Centrum Onkologii jest jednym z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, współpracującym z ośrodkami naukowymi w całym świecie, wielkim specjalistycznym kombinatem leczniczym.
Konkurs Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny pod patronatem ministra zdrowia zorganizowało już po raz dziewiętnasty Wydawnictwo Termedia.

fot. Bartosz Zielonacki/Termedia
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl
(ski)

Czytany 70 razy