Śniadanie z ambasadorem Chorwacji

Wczoraj marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki podjął na śniadaniu w siedzibie urzędu marszałkowskiego w Białymstoku ambasadora Chorwacji w Polsce Tomislava Vidoševićia. Spotkanie miało na celu zacieśnienie relacji pomiędzy województwem podlaskim, a jednym z chorwackich regionów. Płaszczyznami współpracy mogłyby być takie branże jak: zaawansowane technologie, branża spożywcza, rolnictwo, kultura i nauka.

4545456as

Na przełomie maja i czerwca w Osijeku odbędzie się Forum Chorwacko-Polskie, w którym będzie uczestniczył marszałek Kosicki w ramach współpracy z regionem bielowarsko-bilogorskim. Z początkiem 2020 r. prezydencję w Radzie Unii Europejskiej od Finlandii przejęła Chorwacja. - Mamy dziś zaszczyt przewodniczyć Radzie UE przez następne 6 miesięcy. Pragnę wyrazić radość z pełnienia funkcji ambasadora Republiki Chorwacji w zaprzyjaźnionej z nami Polsce. Łączy nas wspólny interes, jakim jest zrównoważony rozwój w ramach UE - podkreślał Tomislav Vidošević, dziękując za liczne przybycie na uroczystość.
- Bardzo ważne, żeby ten budżet był tak samo zrównoważony, jak cała Unia Europejska. Musi być Europa jednej prędkości, tylko wtedy będziemy silni jako Europejczycy i tylko wtedy będziemy mogli stanowić największą wartość – mówił marszałek. Marszałkowi Kosickiemu towarzyszył wicemarszałek Stanisław Derehajło.
Podczas spotkania podano m.in. produkty regionalne, którymi promować się będzie województwo podlaskie podczas spotkań okolicznościowych i imprez regionalnych.

aa/ms/red.mp
Źródło: www.wrotapodlasia.pl
(ski)

Czytany 90 razy