Transgraniczna trasa autobusowa w Małopolsce

Od ponad trzech miesięcy mieszkańcy Podhala i turyści korzystają z nowej linii autobusowej, uruchomionej przez samorząd województwa małopolskiego. Autobusy pozwalają wygodnie dojechać do wielu atrakcyjnych miejsc, leżących po polskiej i słowackiej stronie Tatr.

52534

Było to szczególnie ważne podczas ferii zimowych. Autobusy jeździły nie tylko na trasie Bukowina Tatrzańska – Zakopane – Chochołów, ale dalej w kierunku Słowacji, do term w Orawicach, Zamku Orawskiego, Zuberca i stacji narciarskiej na Rohaczach czy Dolnego Kubina.
- Co ważne autobusy kursowały w czasie ferii zimowych codziennie, także w soboty i niedziele. Do dyspozycji pasażerów oddano dwie pary kursów w każdą stronę, po jednym kursie porannym i popołudniowym - informuje wicemarszałek Łukasz Smółka.
Niewątpliwie atutem nowych połączeń jest atrakcyjna cena. Koszt normalnego biletu jednorazowego, za przejazd pomiędzy przystankami na terenie Polski, to wydatek od 3 do 4,50 zł. Na trasie pomiędzy Bukowiną Tatrzańską a Chochołowem obowiązują ustawowe ulgi.
Wykonująca przewozy firma Eurozebra przygotowała również atrakcyjną ofertę biletów na przejazd między Chochołowem, a miejscowościami położonymi u naszych południowych sąsiadów. W tym wypadku cena biletu jednorazowego waha się od 3 do 13,50 zł. Miłośnicy białego szaleństwa mogą zabrać ze sobą sprzęt narciarski bez dodatkowych opłat.

Źródło: www.malopolska.pl
(ski)

Czytany 75 razy