Samorządowe miliony na lubuską onkologię

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak odniosła się do propozycji radnych opozycyjnych dotyczących przeniesienia pieniędzy zamiast na promocję -  na onkologię. - Jestem pierwszą osobą, która wszelkie oszczędności i wszystkie wolne fundusze przeznaczy na ochronę zdrowia – wyjaśniła. Podkreślała, że aby przenieść środki należy wskazać konkretnie - z jakiego zadania na jakie ma nastąpić przesunięcie. Zaprezentowała także podział i przeznaczenie pieniędzy na promocję.

121444

Lubuskie mocno inwestuje w onkologię
Podkreślała, że lubuskie szpitale rozwijają się i mocno inwestują dzięki wsparciu samorządu województwa także w rozwój onkologii. Na rozwój tej dziedziny leczenia w Szpitalu Uniwersyteckim, tylko w ciągu trzech lat (2017-2020) samorząd województwa przeznaczył 8,25 mln zł. Samorząd województwa realizuje także programy profilaktyczne w zakresie przeciwdziałania nowotworom.
- Nie potrzebujemy pomysłów opozycji na wsparcie onkologii. Wszystkie potrzeby, które sygnalizują szpitale są załatwiane od ręki. Nie ma bowiem nic ważniejszego niż zdrowie i jakość życia naszych mieszkańców – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak.

W budżecie nie ma pieniędzy na autopromocję
Marszałek odniosła się także do zarzutu, że pieniądze przeznaczone na promocję regionu, a których przeniesienie na onkologię zażądali radni opozycyjni, wykorzystywane są do „autopromocji marszałka”. Marszałek przedstawiła koszty promocji programów rządowych, m.in. programu 500+. Zaprezentowała także podział środków zapisanych w budżecie na promocję regionu. Podkreślała jednocześnie, że we wniosku o przeniesienie środków należy wskazać z jakiego działania chce się je zabrać. – Jestem pierwszą osobą, która wszelkie oszczędności i wszystkie wolne środki przeznaczy na ochronę zdrowia – wyjaśniła marszałek.

Marzena Toczek
Źródło: www.lubuskie.pl
(ski)

Czytany 67 razy