Serce przed urzędem marszałkowskim

Czerwony kosz w kształcie serca jest wykonany z metalu, ma ponad 1,5 metra wysokości i pomieści aż 150 kg plastikowych zakrętek. Zbiornik stoi przed głównym wejściem do UMWP w Gdańsku, każdy może wrzucić do środka plastikowe zakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Zbieranie plastikowych zakrętek zainaugurował marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

21321889844

Mała zakrętka, ogromna pomoc.

Wrzucane do metalowego serca zakrętki odkupią firmy zajmujące się recyklingiem. Za uzyskane w ten sposób pieniądze zostanie kupiony sprzęt do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.– Od kilku lat pracownicy naszego urzędu zbierają nakrętki dla niepełnosprawnego od urodzenia, 10-letniego Arturka. Dzięki temu u chłopca nastąpiła znaczna poprawa w zakresie sprawności ruchowej – mówi inicjatorka akcji Agnieszka Zabłocka z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. – Dlatego zakrętki będziemy nadal zbierać i dla Arturka, z którym jesteśmy już mocno zżyci, a także dla Gdańskiej Fundacji Korczaka „Kochaj i dawaj przykład". Wspiera ona podopiecznych z niepełnosprawnościami z Domu im. Janusza Korczaka – dodaje Zabłocka.

Co można wrzucać do kosza-serca?

Wszelkie plastikowe zakrętki, bez względu na kształt i kolor,  po produktach spożywczych np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu-sercu zostawić można również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach, płynach do płukania. Najlepiej, żeby zakrętki miały symbole „5", „05" bądź logo trójkąta ze strzałek. Część plastikowych zakrętek nie posiada żadnych oznaczeń, ale nimi także można napełnić metalowe serce. Ważne jest, by do zakrętek nie dorzucać innych przedmiotów.

Natalia Kłopotek-Główczewska
Źródło: www.pomorskie.eu
(ski)

Czytany 84 razy