Komunikat po posiedzeniu Komisji ds. Żywności ZWRP

Tematem wiodącym posiedzenia były kwestie związane z organizacją Targów Smaki Regionów, które odbędą się w Poznaniu w dniach od 28 do 30 września 2019 r.

W tegorocznych Targach Smaki Regionów uczestniczyć będą wszystkie polskie regiony. Organizatorzy zapowiadają bardzo urozmaicony program dla zwiedzających. Będzie tu wiele atrakcji - od degustacji poczynając, poprzez pokazy kulinarne i spotkania z autorami książek kulinarnych aż po program dla dzieci. Jak w poprzednich latach, wstęp będzie bezpłatny.
— Chciałbym, żeby Targi Smaki Regionów były czymś znacznie więcej niż tylko okazją do degustacji i pokazów produktów żywnościowych — powiedział Marek Beer, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i przewodniczący Komisji ds. Żywności ZWRP. —  Dlatego uważam, że dobrze by było, gdyby przyszłoroczna edycja  wzbogacona została o kilka ważnych punktów. Żeby odbywały się tu także panele dyskusyjne, seminaria naukowe i konferencje. Żeby był to poważny, międzynarodowy Kongres dotyczący kwestii zdrowej żywności i produktów regionalnych.
Zdecydowano, że dyskusja na temat ewentualnej modyfikacji formuły Targów odbędzie się jesienią br.
Tegoroczne Targi Smaki Regionów odbywać się będą w tym samym terminie co targi Polagra Gastro/ Invest Hotel, Polagra Tech, Polagra Food i Taropak.
Gośćmi tej części posiedzenia byli: Grażyna Krupińska z Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Marcin Gorynia z Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Komisja delegowała Krzysztofa Pałkowskiego, z–cę dyrektora Departamentu Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego jako przedstawiciela ZWRP do jury konkursu o Złoty Medal NATURA FOOD 2019, który odbędzie się w dniach 18–20.10.2019 r. w Łodzi.

wej/

Czytany 378 razy