Śląskie bliżej Hauts-de-France

Etykiety

W Lille podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy województwem śląskim i regionem Hauts-de-France W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża i przewodniczący sejmiku Jan Kawulok. Stronę francuską reprezentowali przewodniczący Rady Regionalnej Hauts-de-France Xavier Bertrandt oraz wiceprzewodniczący Salvatore Castiglione.

Czytaj więcej...
środa, 11 grudnia 2019 00:14

Aukcja obrazów i fotografii „Podlaskie impresje”

Etykiety

Ponad 12 tys. zł - taką kwotę zebrano podczas charytatywnej aukcji obrazów i fotografii „Podlaskie impresje”, zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Fundację „Pomóż im”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Artur Kosicki, uczestniczący w licytacji.

Czytaj więcej...
środa, 11 grudnia 2019 00:09

„Zapraszam na wycieczkę po zmroku”

Etykiety

Jedni rezygnują ze spacerów i wietrzenia domu, inni proszą o rozmowę i wytrwale apelują o zrozumienie i rozsądek – a wszystkich łączy to, że nie chcą być zatruwani przez sąsiadów palących w piecach czym popadnie. Małopolanie, którzy są świadkami notorycznego łamania przepisów środowiskowych coraz częściej dają wyraz swojemu niezadowoleniu i interweniują. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca Urząd Marszałkowski otrzymał kilkaset próśb o kontrolę. – Rosnące zaangażowanie mieszkańców w walkę o czyste powietrze to wyraźny sygnał, że nasze działania w obszarze m.in. edukacji ekologicznej przynoszą efekty – komentuje wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Czytaj więcej...
środa, 11 grudnia 2019 00:04